Прокуратурата призова пострадалите от BETL да пишат на разследващите по електронна поща. От прокуратурата посочват, че по разследване на Националната следствена служба българските граждани, които са ощетени от дейността на компанията BETL, могат да изпратят мейл с данни за себе си и за измамата. Пострадалите могат да обявяват и паричната равностойност на вложените от тях в BETL средства в щатски долари или USDT. Това става известно от съобщение на държавното обвинение.
ОЩЕ: НАП проверява дейността на BETL в България
Преди дни служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков заяви, че по случая са подадени 34 сигнала.
Хиляди измамени
Броят на пострадалите в България надхвърля 30 000 души, съобщи депутатът Георги Иванов.
В Националната агенция за приходите (НАП) има подаден сигнал, свързан с дейността на компанията BETL, в резултат на който инспекторите по приходите събират допълнителни данни за дружеството и анализират наличната информация. Правят се проверки на лица, а също и на дейността - как и по какъв начин е осъществявана тя на територията на България.
ОЩЕ: Над 30 хиляди българи са измамени в схемата BETL
От МВР заявиха, че проверяват случая с BETL, като към онзи момент вече има над 20 подадени сигнала в дирекция "Киберсигурност" и Главна дирекция "Национална полиция" извършва проверка по тях. "Най-вероятно става дума за пирамидална структура, насочена към престъпна дейност, свързана с измами", каза служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков.
ОЩЕ: „Не знаех, че е пирамида“: Говори Калина Николова, сочена за управител на BETL
Дружеството BETL, което е регистрирано във Великобритания, се занимава у нас със споделено отдаване под наем на външни батерии за мобилни устройства. Според информацията, българи са инвестирали около 80 млн. долара в схемата в рамките на 6 месеца, като от 5 декември компанията е спряла да изплаща дивиденти на инвеститорите.