Лудогорец завърши сезона по шампионски

18 май 2014, 21:43 часа • 8501 прочитания

Лудогорец победи Черно море с 3:1 в последния мач за сезона. Тази среща беше само за престиж за разградчани, които въпреки осигурената шампионска титла не разочароваха зрителите си.

Пред пълния стадион "орлите" откриха резултата още в седмата минута. След добра комбинация на Дани Абало, Кишада и Себастиан Ернандес топката стигна до Шоко, който отбеляза за 1:0. Само пет минути по-късно след грешка на Златински Стенли Окоро вкара за 1:1. Лудогорец обаче не искаха да разочароват публиката си и Кишада отбеляза за 2:1. На два пъти лошият късмет беше с "моряците" в този двубой. През първото полувреме гостите имаха претенции за дузпа, но съдията Калин Людмилов не посочи бялата точка.

Второто полувреме пък Черно море отбеляза гол чрез Тодор Паланков, но при паса имаше засада и попадението беше отменено. Кристиан Китов пък отбеляза в последната минута на редовното време и оформи крайното 3:1. Лудогорец записаха втори дубъл в историята си, след като спечелиха шампионската титла и Купата на България. Награждаването със златните медали и Купата се състои непосредствено след срещата. Сребърните медали в шампионата взеха ЦСКА, а Литекс останаха на трето място. Черно море завърши на шесто място в А група.

След мача Лудогорец бе награден със златните медали и получи третата шампионска купа в историята си.