Хасково спечели битката за "А" група

17 май 2014, 20:31 часа • 13046 прочитания

Отборът на Хасково спечели с 2:0 като гост на Банско и спечели промоция за "А" група. Тимът на Димчо Ненов стига до второто място благодарение на по-добрата си голова разлика от отбора на Добружда, който разби Пирин Разлог с 4:0.

Срещата на стадион "Свети Петър" започна добре за Хасково. В 5-ата минута Лозев проби и центрира, а Иван Скерлев удари напречната греда с глава. В 27-ата минута Емил Ангелов направи невероятен пропуск и пропусна да изведе своя тим напред.

5 минути преди края на първото полувреме и Банско имаше своя шанс. Калоян Стоянов от пропусна чисто положение пред вратата на Хасково. Той не успя да засече извеждащ пас от дълбочина.

В 53-ата минута Калоян Стоянов от Банско засече топката с глава, но Банков блестящо се разтегна и спаси.

Десет минути по-късно Недялко Хубенов се наказа грешка на вратаря и вкара за Хасково.

След гола домакините се активизираха, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

В 82-ата минута Кирчо Крумов проби, подаде на Плахов, който остана сам срещу вратаря и заби неспасяемо в долния ъгъл.