ЦСКА не победи Локомотив в последния мач на Мартин Петров

17 май 2014, 17:39 часа • 16695 прочитания

ЦСКА приключи сезона с равенство срещу Локомотив (Пловдив) на стадион "Българска армия" - 1:1. Мачът мина изцяло под знака на един голям "армеец" - Мартин Петров. Лявото крило изигра днес последния си мач за "червените". Преди мача той бе почетен, а след като публиката запя името му, Марто не сдържа сълзите си.

ЦСКА финишира сезона със 82 точки на втора позиция в "А" група.

През целия мач ЦСКА бе по-активният отбор срещу Локомотив, който бе в серия от 5 поредни загуби и доиграва сезона. Положенията се редуваха едно след друго пред вратата на Йордан Господинов, като особено активен бе Мартин Петров, който изгаряше от желание да отбележи в последния си мач.

Още в шестата минута Емил Гъргоров се озова на стрелкова позиция след пас на Петров, но стреля покрай вратата. В 16-ата минута Мартин демонстрира защо игра в най-силните европейски шампионати. Крилото овладя по феноменален начин една топка в наказателното поле и стреля, но Господинов спаси. Вратарят го направи отново в 28-ата минута след поредния удар на Мартин Петров.

Напук на случващото се на терена, Локомотив поведе в резултата в 29-ата минута. Александър Якимов пусна отличен извеждащ пас към Спас Делев, Крачунов не се намеси добре и остави нападателя сам срещу М'Боли. Делев без забавяне отправи отличен удар с левия крак и препарира вратаря - 0:1. Делев, който е бивш играч на ЦСКА, не се зарадва, въпреки че бе обиждан от феновете на "армейците". Локомотив стана вторият отбор през сезона, вкарал гол на "Българска армия" освен шампиона Лудогорец.

ЦСКА пропусна да изравни още в следващата атака, след като Ивайло Чочев не уцели вратаря, останал сам срещу Господинов. Тони Силва също пропусна, а в края на полувремето ЦСКА направи още един фрапантен пропуск. Мартин Петров стреля от фаул, Господинов изби, но Емил Гъргоров направи добавка, която бе изчистена от голлинията.

През второто полувреме картината на терена се запази и ЦСКА редеше атака след атака през противниковата врата. В 59-ата минута Мартин Петров бе заменен от Антон Карачанаков и си взе сбогом с феновете, които го обожават.

В 70-ата минута ЦСКА най-накрая успя да изравни. Тодор Янчев пусна мек пас към Емил Гъргоров, който намери непокрития Тони Силва и португалецът на празна врата не сгреши. До края на мача ЦСКА се опита да стигне победата, но не успя. Въпреки това завършва със сребърните медали, след като Левски победи Литекс в Ловеч.