Боряна Калейн грабна сребро на Световната купа по художествена гимнастика

14 април 2024, 16:21 часа • 5263 прочитания

Боряна Калейн спечели още един медал от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София. Българската грация взе сребро на бухалки на финала на отделните уреди. Както е известно, вчера тя завоюва златото в многобоя.

Калейн взе среброто на бухалки

Боряна Калейн спечели сребърния медал на бухалки, след като изигра много добро съчетание. Тя получи оценка от 33,900, която ѝ отреди второто място. Първа завърши представителката на Италия София Рафаели, която събра 34,250. Бронзовият медал отиде при украинката Виктория Оноприенко, която получи оценка от 33,000.

Сребърен медал за Боряна Калейн във финала на бухалки на Световната купа в София! 🥈🇧🇬 Стабилна Боряна Калейн получи...

Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Sunday, April 14, 2024

По-рано днес тя допусна сериозни грешки на обръч и топка

По-рано днес Боряна Калейн не се представи на познатото ниво на обръч и топка. Българката допусна сериозни греши във финалите на въпросните два уреда и остана на осма позиция. Стилияна Николова обаче се представи блестящо и спечели златен медал на топка, както и сребро на обръч

Вчера пък ансамбълът ни спечели бронз на Световната купа.