Без подценяване: Лудогорец не прояви милост към Балкан в Ботевград (ВИДЕО)

22 ноември 2023, 15:21 часа • 1300 прочитания

Актуалният носител на Купата на България Лудогорец започна по успешен начин защитата на трофея през сезон 2023/2024, след като разгроми Балкан Ботевград с 4:0 като гост в среща от 1/16-финалите. Така разградчани се класираха за 1/8-финалната фаза, където ще срещнат Локомотив Пловдив.

Лудогорец не пощади третодивизионния Балкан

След само 14 минути игра резултатът на стадион "Христо Ботев" в Ботевград бе открит - Бернард Текпетей успя да се разпише в мрежата на Балкан. Това даде още по-голям комфорт на гостите, които заиграха спокойно. До второ попадение през първото полувреме обаче така и не се стигна.

Тодор Неделев пак бележи

През втората част Лудогорец реализира още три попадения. Тодор Неделев се разписа в 56-ата минута, Руан Секо вкара в 72-ата, а Джонатан Рик оформи крайното 0:4 с попадение в 80-ата минута. По този начин момчетата на Георги Дерменджиев победиха третодивизионния Балкан и се класираха за следващата фаза, където ще срещнат Локо Пловдив.

По-късно днес предстои да се изиграе и още един мач за Купата: Дунав Русе - Левски (ТВ и начален час).