Везенков отбеляза 7 точки при четвърта поредна загуба на Сакраменто (ВИДЕО)

19 януари 2024, 09:34 часа • 966 прочитания

Баскетболната звезда на България Александър Везенков направи добро включване за Сакраменто Кингс, но неговият отбор допусна четвърта поредна загуба в НБА. "Кралете" отстъпиха на Индиана Пейпърс със 121:126 (31:34, 26:36, 32:29, 32:27).

Везенков със 7 точки за 10 минути при загуба от Индиана Пейпърс

Везенков се появи на паркета в края на първата четвъртина и бързо се отчете с борба в нападение, но неговите съотборници не се възползваха. Българинът направи и чадър под коша, а малко по-късно отново седна на пейката - след 4 минути в игра.

2/3 за Саша при стрелбата за 3 точки

Общо в целия мач Везенков записа 10 минути, като се отчете със 7 точки, 3 борби, открадната топка и 1 блок. Спортист номер 1 на България и Спортист номер 3 на Балканите за 2023 година бе 2/3 при стрелбата за 3 точки и 1/2 при наказателните изстрели.

Домантас Сабонис от Сакраменто завърши с нов трипъл-дабъл от 21 точки, 11 борби и 10 асистенции. Най-резултатен за Кингс обаче бе Кевин Хъртър с 31 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Кийгън Мъри завърши с 27 точки и 9 борби.

ОЩЕ: Везенков се развихри за едно полувреме, но Сакраменто загуби "спечелен" мач (ВИДЕО)