Велико! България победи баскетболния световен шампион Германия (ВИДЕО)

25 февруари 2024, 19:30 часа • 4838 прочитания

Българският национален отбор по баскетбол записа една от най-паметните победи в историята си, след като надви действащия световен шампион Германия! "Лъвовете" се наложиха над Бундестима с 67:62 точки в зала "Арена Ботевград" в мач от квалификациите за ЕвроБаскет 2025.

България победи Германия в Ботевград

След като България стартира със загуба евроквалификациите, очакванията преди мача с Германия бяха за второ поражение за "лъвовете". Въпреки това възпитаниците на Росен Барчовски опровергаха критиците и изиграха изключителен двубой за България.

В препълнената до краен предел зала "Арена Ботевград" родните баскетболисти започнаха колебливо, като след първата част изоставаха със 7:19 точки. Във втората част обаче България стигна до обрат след 13 поредни точки и 28:27 точки на почивката.

През третата част мачът вървеше кош за кош, като накрая Германия взе лек превес с 45:39. В четвъртата част обаче "лъвовете" отново изригнаха с 10 поредни точки само за три минути, за да излязат отново напред в резултата и да спечелят мача.

Трябва да се отбележи, че България игра без голямата си звезда Александър Везенков, който е контузен.