Покрай пандемията все повече хора работят от вкъщи, а тази тенденция ще продължи и в бъдеще, дори когато започне масовото използване на ваксините срещу коронавируса. Новият модел на работа е част от дигиталната трансформация на бизнесите, която ще продължи да се развива дори след като светът пребори вируса и се върне към по-нормален живот. Това прогнозира бившият шеф на IBM Джини Ромети в интервю за CNBC.
"Не мисля, че тези технологични тенденции ще се обърнат", убедена е Ромети. Дистанционната работа няма да изчезне и ще стане част от "хибриден" модел на работа, при който някои хора работят в офиса, докато други остават вкъщи, предвижда тя.
По думите ѝ ваксината ще ни позволи да се върнем до някаква степен към нормалността, но част от нещата в хибридния начин на работа ще се запазят, тъй като хората вече са осъзнали предимствата им.
Пандемията активира вълна от работещи от вкъщи по цял свят, но и увеличи търсенето на цифрови здравни и образователни услуги. Учителите и лекарите, както и учениците, родителите и пациентите бяха принудени да се приспособят към виртуалните училищни уроци и медицински прегледи.
Няколко европейски държави върнаха пълната карантина напоследък, за да забавят големия ръст на заразените. Но някои са скептични, че дистанционната работа и срещи ще продължат, ако ваксината даде възможност за отваряне на икономиките по света.
Какви са плюсовете и минусите на домашния офис, четете в Expert.bg.