Ходенето в КАТ се оказа истинско приключение. За да си смениш талон или пък да смениш регистрационните си табели, ти трябва първо един ден отпуск и след това търпение и железни нерви. Може да се запасиш и с вода и храна, че чакането е доста.
За хората като мен, които никога не са ходили в КАТ, си беше истински шок. Още с влизането попадаш в малко помещение от времето на соца, в което са натъпкани десетки хора.
Теглиш си номерче, а жена с мощен глас съобщава, че системата не работи и ще вика поименно. Всички започват звучно да се смеят, а мъж се провиква: „Е, нищо ново!“. Явно се случва често.
Няма къде да се седне, тъй като пейките са малко и счупени. Намираш някой ъгъл да се подпреш, но така, че да виждаш екрана, на който си изписват номера и гишето, на което трябва да отидеш.
И чакането започва.
След около час реда ти идва. Няма да си кривя душата – жената зад гишето е любезна. Ако не си подготвен предварително с необходимите документи, ти обясняват какво ти трябва. Съвет - отидете подготвени с нужните документи, защото в противен случаи отново теглиш номер и чакането започва отначало.
След като вече си успял да минеш първия етап – подал си документите на гише, отново се започва чакане. Тук обаче номерче няма. И не се знае кога дамата ще „изкрещи“ името ти. Затова заставаш близо до гишето, от което трябва да вземеш вече готовите документи. Важно е да не изпуснеш да си чуеш името, защото после може да е късно и не се знае какво следва.
След около още 2 часа висене в малко и задушно помещение с десетки хора, най-накрая чуваш името си. Заставаш на поредната опашка, изчакваш да дойде реда ти и така след повече от 3 часа успяваш да вземеш новите си талони.
На това приключение в КАТ са подложени ежедневно стотици граждани. А решението е просто – дигитализация. Хубаво е, но е сложно. Явно!
Автор: Невена Димитрова
Още: Шофьорите вече могат да проверяват и невръчените си фишове
Още: Превишена скорост: Министър обясни защо ТОЛ системата още не може да помага