Гол в края спаси Нигерия от загуба от Шотландия

29 май 2014, 09:21 часа • 5489 прочитания

Нигерия и Шотландия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в контролата помежду си, която е част от подготовката на африканците за световното първенство в Бразилия.

Двубоят на "Крейвън котидж" в Лондон започна интересно, а след само 10 минути игра шотландците откриха резултата чрез Чарли Мългрю, който вкара красив гол, след като топката рикошира в петата му след далечен удар и прехвърли вратаря на нигерийците.

Малко преди почивката Майкъл Учебо възстанови равенството след самостоятелен пробив и хубав удар от границите на наказателното поле.

В 52-ата минута Шотландия отново поведе след автогол на Азубуике Егвуекве. Точка на спора се сложи в последната 90-ата минута, когато Уче Нвофор реализира за крайното 2:2.