Загуба номер 9: Силите на България стигнаха за само един гейм срещу Полша

30 юни 2023, 09:45 часа • 1082 прочитания

Женският национален отбор по волейбол на България отстъпи на Полша с 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 15:25) в мач от Лигата на нациите. "Лъвиците" направиха впечатляващ обрат в първия гейм, но след това "Дружина полска" надделя с класата си и и спечели убедително следващите три части.

Първата част започна лошо за България, но в края волейболистките ни успяха да покажат характер и да обърнат гейма в своя полза. След това обаче Полша не остави почти никакви шансове на българския тим и съвсем заслужено стигна до победата, докато България записа девета загуба.

С успеха Полша се върна на първото място в класирането и се стяга за финалите. България пък има още един мач срещу Сърбия в неделя. Нашите продължават да са пред съперника за оставане Хърватия, който през уикенда ще играе срещу Италия и Турция.

В четвъртък България загуби и от олимпийския шампион САЩ.