Сагата продължава: Хебър разгроми Нефтохимик във финал №4

30 април 2023, 22:55 часа • 2147 прочитания

Шампионът в мъжкото волейболно първенство ще бъде определен в решителен пети мач от финалната сага. Това стана факт, след като Хебър Пазарджик надигра Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) като домакин в четвъртия двубой от сериите. Възпитаниците на Камило Плачи, които изоставаха с 0:2 след първите срещи, съумяха да изравнят общия резултат с два поредни домакински успеха. Решителният пети сблъсък ще се проведе във вторник (2 май) от 18:30 часа в Бургас.

САМО ПРЕДНИ ДНИ: Нефтохимик отново подчини Хебър и докосваше титлата (ВИДЕО)

Пазарджиклии, които в събота направиха драматичен обрат от 0:2 до 3:2 гейма, за да запазят шансовете си за титлата, днес бяха значително по-категоричният състав на полето в пълната зала „Васил Левски“. Те стартираха силно срещата и рано отвориха преднина от 3 точки, която задържаха до средата на гейма при 16:13. По-късно увеличиха аванса си до 19:14. Въпреки пробуждането на Нефтохимик Тодор Алексиев и компания  затвориха гейма с 25:21.

Хебър пренесе импулса в играта си и в началото на втората част, като поведе с 8:4. Бургазлии отговориха и се доближиха само на точка при 9:10, но тогава последва невероятна серия от 12 безответни точки за домакините, които дръпнаха в резултата с 22:9 и спечелиха категорично втория гейм с 25:14.

ОЩЕ: Звезда на Нефтохимик отива при Радостин Стойчев във Верона

Третата част вървеше равностойно до 8:8, когато волейболистите на Камило Плачи направиха серия от 5 поредни точки. Нефтохимик докара положението до 21:21, но за повече нямаше сили и отстъпи с 22:25. Джулио Саби бе над всички, като реализира 19 точки за Хебър, с 10 остана Якопо Масари, а Добромир Димитров направи три аса за тима от Пазарджик. За Нефтохимик 2010 13 точки отбеляза Калоян Балабанов, а 12-Аксел Трухчев.

✅ Безупречни! ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik изравнява финалната серия на 2-2 победи, което означава само...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Неделя, 30 април 2023 г.