Мачерата триумфира с титлата на Италия

05 май 2014, 14:28 часа • 7983 прочитания

Волейболистите на Лубе Банка Марке (Мачерата) спечелиха за трети път в историята на клуба титлата на Италия! Пред 4600 зрители, лидерите в класирането от редовния сезон победиха Сър Сейфти (Перуджа) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 35:33) като гост в зала Пала Еванджелиста. Така Мачерата спечели финалната серия с 3-1 победи.

Поредният си голям мач с екипа на Лубе Банка Марке направи капитанът Иван Зайцев. За успеха той отбеляза 18 точки (2 аса, 48% ефективност в атака). Най-вероятно етническият руснак и син на легендарния разпределител на СССР Вячеслав Зайцев, от следващия сезон преминава в руския гранд Динамо (Москва).

Иржи Ковар добави 15 точки (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака, 21% перфектно и 46% позитивно посрещане), а Бартош Курек се отчете с 14 точки (3 блока, 46% ефективност в атака, 38% перфектно и 59% позитивно посрещане).

Сръбските центрове Драган Станкович и Марко Подрашчанин отново бяха на висота, като Станкович направи 7 точки (5 блока, 40% ефективност в атака), а Марко Подрасчанин 10 (1 ас, 3 блока, 67% ефективност в атака).

Александър Атанасийевич заби 24 точки, а Неманя Петрич добави 18 точки. 41-годишният капитан на домакините Горан Вуйович също изигра силен мач и записа 12 точки.

При инфарктния завършек на мача Станкович успя да направи четири блокади на Атанасийевич и не му позволи да реализира два геймбола за Перуджа. Волейболистите на Перуджа имаха половин дузина геймболи за вкарване на срещата в тайбрек, но Мачерата удържа, макар да имаше и едно съдийско рамо в тяхна полза, но при равенство 27:27, когато чист аут при атака на Курек беше отсъден блок-аут. Другата голяма фигура в състава на Мачерата беше Юбер Ено, който хвана две зверски забивки на Атанасийевич на мачбол, а после спаси и още една в едно от следващите разигравания.