Женският ни национален волейболен отбор се класира на Световното

05 януари 2014, 19:31 часа • 21914 прочитания

България се класира на Мондиал 2014, след като женският национален тим победи Беларус с 3:1 гейма, предаде БГНЕС.

Момичетата на Марчело Абонданца си осигуриха участие на турнира, който ще се проведе през септември в Италия, още когато поведоха с 2:1 гейма над днешния си съперник. "Лъвиците" имаха нужда само от точка, за да оглавят група М в последния мач от световните квалификации т.е. за целта им трябваха два гейма.

Българките взеха първия гейм с 25:11, втората част беше за Беларус с 32:34, като там борбата беше най-свирепа и наваксахме дефицит от 5 точки, но не успяхме да обърнем, а третият гейм завърши 25:9. Четвъртата част отново бе за България, като момичетата на Абонданца го затвориха с 25:23.

С победата си българките завършиха квалификациите си без загуба.

Снимка: Архив