Ясно е - пак играем с Германия на Евроволей 2015

14 октомври 2015, 07:34 часа • 9158 прочитания

Отборът на Германия ще бъде съперник на България в днешния четвъртфинал от Европейското първенство по волейбол, след като победи Белгия с 3:0 (25:16, 30:28, 25:17), предаде БГНЕС.

В зала „Арена Армеец“ в София възпитаниците на Витал Хайнен започнаха много силно и поведоха рано в първия гейм, за да го затворят без проблеми на 16. Втората част бе далеч по-оспорвана, но в крайна сметка германците се наложиха след 30:28, а след това с лекота взеха и третия гейм, с което затвориха мача. По този начин те се класираха за ¼-финалите на шампионата, където ще срещнат България. Двубоят е днес, 14 октомври, от 20:45 часа в зала „Арена Армеец“. В груповата фаза, в първия ни мач на първенството въобще, победихме убедително с 3:0 германците.

Иначе голямата изненада на снощните елиминации беше отпадането на Холандия. Лалетата загубиха от Словения на легендарния италиански волейболист Андреа Джани с 0:3. Другите класирали се са Сърбия, след обрат от 0:2 до 3:2 срещу Естония и Италия.