Жалко! България изпусна да бие Доминиканската република в Лигата на нациите

01 юни 2023, 12:24 часа • 776 прочитания

Българският национален отбор по волейбол за жени изпусна победата срещу Доминиканската република, отстъпвайки с 2:3 (25:22, 16:25, 25:16, 14:25, 11:15) във втория мач от Група 2 в Лигата на нациите. "Лъвиците" имаха отлични шансове за втора победа, но се пропукаха в решаващата пета част.

Тази сутрин в зала "Нипон Гайши" момичетата на селекционера Лоренцо Мичели започнаха уверено срещата, взимайки първата част. След това обаче Доминиканската република изравни, за да последва размяна на още два гейма. В последната част Доминиканската република спечели с четири точки разлика.

Така България допусна първа загуба в надпреварата, след като спечели първия си мач срещу Хърватия. Активът на "лъвиците" изглежда така: 1 победа, 1 загуба и 4 точки. Доминиканската република пък записа първата си победи и събира 2 точки.

Следващият мач за женския ни отбор е срещу домакина Япония в събота (3 юни).

Още волейболни новини ще намерите в Actualno.com!