България разплака Белгия в драматичен мач и направи услуга на Канада (ВИДЕО)

08 октомври 2023, 11:49 часа • 4752 прочитания

Мъжкият национален отбор по волейбол на България завърши достойно олимпийската квалификация в Сиан, Китай. "Лъвовете" надвиха Белгия в драматичен сблъсък с 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 25:22, 15:13) и записаха четвърти успех в турнира. Той обаче не беше достатъчен за класиране на Париж 2024.

Как България може да се класира за Игрите в Париж

Единствената възможност да видим страната ни на Игрите във френската столица е постигането на серия победи в следващото издание на Лигата на нациите и изкачване в ранглистата. "Червените дяволи" от своя страна определено има за какво да съжаляват, тъй като ако бяха спечелили, си гарантираха участие на Олимпийските игри догодина. При така стеклите се обстоятелства чист успех срещу Мексико ще осигури квота на Канада.

волейбол България

Цецо Соколов блести

Цветан Соколов изигра много силен двубой и заби 27 точки (1 ас, 4 блока). Мартин Атанасов добави 16, а Аспарух Аспарухов завърши с 11. Фере Регерс бе най-резултатен за Белгия с 26 точки.

В МИНАЛИЯ МАЧ: Подмладена България надви Мексико, но няма шанс за Париж 2024

Нервен първи гейм

Първият гейм започна много равностойно. Българската блокада работеше като компютър, а капитанът Цветан Соколов правеше най-много точки. Впоследствие, благодарение и на спорни моменти, "трикольорите" изостанаха. Те все пак изравниха при 20:20 и безкомпромисно поведоха с 1:0.

Драматичен тайбрек

Втората и третата част бяха оспорвани. Нашите състезатели обаче загубиха ритъм и допуснаха обрат в резултата. Четвъртият гейм мина под диктовката на "лъвовете". С добра блока и атака те вкараха срещата в тайбрек, който протече изключително драматично. Момчетата на Пламен Константинов дърпаха няколко точки, но съперниците им наваксваха. В тези минути Цветан Соколов беше вездесъщ, а със страхотна блокада на Николай Пенчев България спечели с 3:2.

ОЩЕ: Никола Станчев – първият българин, стъпил на олимпийския връх