Бразилия взе първа победа в Световната лига

30 май 2014, 10:17 часа • 7403 прочитания

Бразилия най-после отдъхна след победа над Полша с 3:0 във втория кръг на група А от Световната лига. Световните шампиони записаха две домакински поражения от Италия, в първия кръг. Селекцията на Бернардо Резенде надигра с 25:23, 29:27, 25:19 Полша в Маринга.

Поляците влязоха в мача ударно и поведоха с 10:4 и 18:10. Тогава Резенде направи смяна и вкара Луиш Фелипе Фонтелеш. Домакините намалиха разликата, изравниха - 21:21 и спечелиха гейма с 25:23. Обратът стана възможен, тъй като поляците играха с резервите. И въпреки това, младоците се бориха за всяка топка и интригата в мача се запази. Вторият гейм момчетата на Резенде спечелиха трудно с 29:27.

В третия поляците не успяха да противодействат ефективно, а съперникът им намали грешките си и логично стигна до успеха. Днес е вторият мач.