Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бум на добавената реалност спасява студентите в чужбина

18 ноември 2020, 15:31 часа • 1241 прочитания

Целият свят отново прибягва до по-стриктни мерки и в много държави училищата и университетите отново преминаха в дистанционна форма на обучение. Това, макар и наглед стресиращо, отваря една нова врата с необятни възможности пред софтуерните компании, особено когато става дума за наука.

Именно една такава компания - NextTech AR Solutions, лидер в добавената реалност представи ново приложение, което ще помогне на над 5 000 студенти да останат близо до лабораториите, в които се упражняват, макар и физически дистанцирани от тях. Съвместно с Университета Рийрсън от компанията разработиха RALE - приложение в областта на биологията, химията и физиката, което наистина значително улеснява студентите.

 

Ако искате да знаете как работи, може да видите демо видео тук:

Introducing RALE v1.0 - The Ryerson Augmented Learning Experience Platform from NexTech AR on Vimeo.

 

За студентите в Риърсън, тази есен и зима ще бъдат предизвикателство, но по един нов и значително по-модерен начин.

Д-р Дейвид Крамб, декан на Научния факултет към университета споделя: “Тук в Риърсън направих смела стъпка към пресъздаването на виртуална лаборатория. С много помощ от целия екип, студентите и факултета, създадохме една среда, в която всички могат да работят в колаборация по един въвличащ и вдъхновяващ начин. Използването на добавена реалност определено ще промени преподаването завинаги.

Всяка виртуална лаборатория има интерактивни видеоклипове, срещи на живо в Zoom с лабораторни техници и състуденти, както и опция за упражнения във виртуална среда, за да може преживяването да бъде максимално реалистично.

Докато такива истории стават все по-чести, трябва да признаем, че това все още е далеч от реалността за повечето учители по света. Пандемията от Ковид-19 обаче доведе до това, че учителите за кратко време се научиха да използват максимума от налични инструменти в ежедневната си работа.

Добавената реалност обаче Е посоката, която ще предопредели новата образователна парадигма. Рано или късно, приложенията и технологиите в сферата ще станат по-масови и достъпни, а виртуалните лаборатории ще са част от нормалния обучителен процес на хиляди студенти и ученици в целия свят.

Илиана Симеонова
Илиана Симеонова Отговорен редактор
Новините днес