Страхотно! Българин завоюва първата си титла на сингъл от турнирите на ITF

29 октомври 2023, 20:23 часа • 1643 прочитания

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров завоюва първа титла в кариерата си на сингъл от веригата състезания на Световната федерация по тенис ITF. Нашият представител триумфира на турнира в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Драматичен финал за Пьотр Нестеров

Поставеният под номер 4 Нестеров осъществи обрат и победи драматично на финала водача в схемата Гонсало Оливейра (Португалия) с 4:6, 6:4, 6:3 за 2:47 часа. Българинът пласира 7 аса и направи четири пробива в мача.

ОЩЕ: Дежавю: Гришо изтегли същата "къса клечка" и за Мастърс-а в Париж (СНИМКА)

Пьотр Нестеров

Фантастичен обрат

Той загуби първия сет. Във втория преодоля пасив от 0:2 до 4:3, а в десетия гейм взе подаването на съперника си и изравни резултата. В третата част Нестеров поведе с 4:1 и без проблеми затвори срещата. 20-годишният българин записа пета поредна победа на турнира със само един загубен сет.

Първа на сингъл, но общо трета титла за българина

С успеха Пьотр Нестеров си осигури 2160 долара и 15 точки за световната ранглиста. Той взе първа титла в кариерата си на сингъл от веригата от състезания на Световната тенис федерация, но общо трета, тъй като има и две на двойки.

В същия ден 16-годишна българка завоюва титла в Унгария (подробности четете в линка).