Силите на Григор Димитров не стигнаха за титла в Стокхолм! (ВИДЕО)

20 октомври 2024, 17:36 часа • 6990 прочитания

Първата ракета на България Григор Димитров загуби четвъртия си финал през 2024 година! Хасковлията отстъпи пред американеца Томи Пол с 0:2 (4:6; 3:6) в спора за титлата на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм.

Томи Пол победи Григор Димитров във финала в Стокхолм

Срещата започна със сервис гейм на Томи Пол, който записа бързи три точки. Гришо направи 15:40, но за повече нямаше сили. Той стартира с непредизвикана грешка във втория гейм. Началният удар на хасковлията, който изглеждаше и по-малко свежият тенисист, не вървеше.

ОЩЕ: Гришо с изненадващи разкрития по темата, която не се обсъжда достатъчно - психичното здраве на спортистите

Епопея на пробивите и загубен първи сет за Гришо

Димитров не намираше отговор срещу Пол и бе пробит на нула. №13 в света затвърди безкомпромисно брейка. Първата ни ракета взе подаването си в четвъртия гейм и се закачи за сета. В следващите минути играта бе равностойна. Двамата тенисисти трудно спечелиха сервис геймовете си, а Гришо дори отрази две точки за пробив.

Гришо връща брейк, но веднага допуска нов

Това му даде страхотен импулс, за да навлезе в ритъм. Хасковлията изтърва два шанса за рибрейк, но при третия не прости и се върна в сета! При последвалото си подаване Григор Димитров не съумя да изравни резултата. Той допусна двойна грешка в ключов момент и загуби своя сервис гейм.

ОЩЕ: Григор Димитров записа още едно историческо постижение в тениса

Бившият №3 частично изкупи вината си, пробивайки Томи Пол отново за 4:5. Епопеята на брейковете продължи. Гришо изигра може би най-слабия си гейм, направи две двойни грешки и изостана с 0:1 сета.

Паритет до 3:3 във втория сет, но Пол проби

В началото на втората част американецът спечели лесно първите си две подавания - на нула. При 2:1 той стигна до два шанса за пробив, които хасковлията спаси и напраи 2:2. Паритетът продължи до 3:3. В следващите минтуи Пол осъществи брейк в осмия гейм, когато пак двойна грешка на Гришо имаше основна роля. При своето подаване американецът не допусна изненади и затвори мача!

ОЩЕ: Гришо след фамозния обрат: На моменти не знаех какво да направя

Преди финала между Григор Димитров и Томи Пол

Досега двамата са се изправяли два пъти един срещу друг, като са си разменили по един успех. Пол триумфира в първия мач с 3:2 (6:4, 7:6(6), 3:6, 6:7(3), 7:6(3)) на Australian Open през 2020 година, докато хасковлията печели с 3:0 (6:4, 6:3, 6:1) на US Open през същата година.

Григор Димитров

Григор Димитров спечели първата си ATP титла именно в Стокхолм - през 2013-а, когато постигна обрат срещу тогавашния №3 в света Давид Ферер. 11 години по-късно българинът е в съвсем различна позиция - намира се под №10 в света и има леко предимство спрямо Томи Пол, който е под номер 13 в световната ранглиста.

ОЩЕ: Труден, но обещаващ жребий за Григор Димитров във Виена