Преди мача на Гришо: №1 в схемата Рубльов сгази французин (ВИДЕО)

17 октомври 2024, 23:34 часа • 714 прочитания

Световният номер 7 Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) с награден фонд от 767455 евро. Поставеният под номер 1 руснак победи категорично с 2:0 (6:4, 6:1) Александър Мюлер за само 65 минути.

Рубльов е на 1/4-финал в Стокхолм

Точно преди мача на Григор Димитров срещу Кентен Алис Рубльов постигна пробив за 3:2 в първия сет и затвори сета с 6:4. Във втората част френският тенисист на три пъти загуби подаването и не успя да се противопостави на руснака, който е много добър приятел на първата ракета на България.

ОЩЕ: Стратегия: Рубльов отива в Стокхолм, за да попречи на Гришо да вземе точки (ВИДЕО)

В следващия кръг Андрей Рубльов ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" Стан Вавринка. Швейцарецът се наложи трудно срещу Алехандро Давидович Фокина с 6:4, 3:6, 7:5. Миомир Кецманович (Сърбия) също продължава на четвъртфиналите след успех с 6:4, 4:6, 7:6 (2) срещу чилиеца Николас Хари.

ОЩЕ: Гришо с усмивка: Бих почивал в Миконос с Циципас, защото той е гръцки бог (ВИДЕО)