"Най-лудият мач": Крампирал американец от руски произход отказа Гришо (ВИДЕО)

27 февруари 2023, 15:14 часа • 6243 прочитания

Преди малко повече от година Григор Димитров допусна шокираща загуба от 130-ия в света американец от руски произход Стефан Козлов. Тогава българинът прекланя глава пред непретенциозния си съперник след трисетова драма, продължила близо 3 часа и половина на турнира в Акапулко.

Tennis TV припомня този двубой и го определя като "най-лудия" мач на 2022 година. Кузлов печели първия сет в драматичен тайбрек с 10:8 точки. Втората част е за Григор, а още тогава Кузлов започва да получава крампи в краката.

ОЩЕ: Сензационен удар на Гришо №1 в Ротердам (ВИДЕО)

Дори и крампите обаче не спират вдъхновения американец да се опълчи на бившия номер 3 в света и да спечели мача с 6:3 гейма в третия сет. Победата остава като една от най-значимите през миналата година заради всичко, през което премина Кузлов, за да победи Григор.