Изабелла Шиникова се класира за 1/4-финалите в Тунис

30 март 2023, 15:54 часа • 2455 прочитания

Българската тенисистка Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди настилки в тунизийския град Монастир. Родната националка се наложи над французойката Ана Бугуфа, като по този начин ще участва в битка за място в Топ 4 на надпреварата с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката победи Бугуфа с 6:1 и 6:2, като срещата продължи 70 минути. В първата част българката загуби първия гейм, но след това направи шест поредни, като по този начин затвори сета. Във втората част Шиникова отново изоставаше в резултата с 0:2 гейма, но отново шест поредни взети гейма от нейна страна и гарантираха победата.

В спор за място на полуфиналите Изабелла Шиникова ще срещне австрийката Арабела Колер. Съперничката на родната състезателка стигна до този етап от турнира, след като започна от квалификациите.

Преди дни Шиникова стана шампионка на двойки в Тунис.