Григор Димитров отвя италианец и е на 1/8-финал на Australian Open

18 януари 2019, 09:20 часа • 15136 прочитания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open. 20-ят поставен в схемата на надпреварата се наложи със 7:6, 6:4, 6:4 над италианеца Томас Фабиано в първата им среща в професионалния тенис.

Така Гришо записа първата си чиста победа в турнира, след като в първите два кръга загуби по един сет от Янко Типсаревич и Пабло Куевас.

Първият сет започна вихрено за Димитров, който лесно печелеше подаванията си преди да се стигне до шестия гейм, когато той направи и пробив. Още в следващия обаче допусна връщането му и така тайбрек реши частта. Там хасковлията показа здрави нерви в края, за да спечели със 7:5. Във втория сет отново Григор излезе с пробив напред преди 102-я в света да изравни при 3:3. Това само мотивира Димитров, който веднага направи нов пробив, с което спечели и втората част. В третия сет отново българинът проби първи - в седмия гейм и този път запази преднината си до края на мача.

Всичко за победата на Григор Димитров четете в SportLive.bg.