Драматичен успех на Гришо на US Open

02 септември 2016, 05:54 часа • 5590 прочитания

Григор Димитров осъществи един от най-важните обрати в кариерата си и успя да елиминира французина Жереми Шарди във втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис - 4:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2.

Гришо започна мача по най-неприятния възможен начин и допусна пробив още в първия гейм, след което отстъпи в началния сет с 4:6. Със същия резултат и с цената на само един брейк Димитров възстанови равенството във втория, за да отстъпи нелепо в третия сегмент от мача с 3:6.

Българинът обаче не остави съмнение, че е твърдо решен да стигне до пети сет и поведе с 4:1 в четвъртия, след което взе частта с 6:4 и осигури вълнуваща кулминация за зрителите. С два пробива в самото начало Димитров дръпна с 4:0 и до голяма степен пречупи психически съперника си, като затвори мача при 6:2.

Гришо вече има 3 победи и 1 поражение срещу Шарди, като ще се изправи в третия кръг на турнира срещу Жоао Соуса.