Адриан Андреев достигна до четвъртфинал на Олимпиадата в Буенос Айрес

10 октомври 2018, 10:42 часа • 4785 прочитания

Продължава победният ход на Адриан Андреев в тенис турнира от младежките
Олимпийски игри в Буенос Айрес.

Във втория кръг българинът победи представителя на Турция Янкъ Ерел с 6:3, 5:7, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 20 минути и премина през много обрати.

На четвъртфинала утре поставеният под номер 6 Андреев, ще срещне Филип Кристиан Жиану от Румъния.

Малко по-късно обаче българинът отпадна от надпреварата при смесени двойки. Андреев и партньорката му Виктория Дема от Украйна отстъпиха на швейцарците Лулу Сун и Дамиен Венгер с 3:6, 6:7(3) за 67 минути игра.

На двойки (мъже) българинът в тандем с австралиеца Ринки Хиджиката, ще спори на 1/4-финалите срещу вторите поставени Николас Мехия и Жилберт Соареш Жуниор

Мария Делчева пък записа първа загуба в турнира по бадминтон. Българката отстъпи в последния си мач от осминафиналната фаза пред виетнамката Ти Ан Ту Ву с 0:2, като само в първата част бе равностойна на съперничката си (18:21, 12:21).

С две победи и една загуба нашата представителка зае второ място в осминафиналната група, след Ву от Виетнам. Мария Делчева продължава участието си в смесената надпревара. В тандем с Амбалангодаж от Шри Ланка тя ще срещне по-късно тази нощ тандема Хименес(Доминиканска република)/Хои(Сингапур.