101 минути битка доближи Вики Томова на мач от основната схема в Рим

09 май 2023, 10:37 часа • 846 прочитания

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за втория (финален) кръг в квалификациите на силния турнир на клей WTA 1000 в италианската столица Рим с награден фонд от 3.57 милиона евро. Поставената под №1 в пресявките българка победи със 7:5, 6:4 Саша Викъри.

Срещата продължи 101 минути, като Томова трябваше да се потруди сериозно, за да пречупи съпротивата на американската тенисистка. Българката спаси шест сетбола в полза на американката при 4:5 в първия сет. Българката успя да изравни резултата, а след това да спечели сета със 7:5.

Във втората част Томова на два пъти изпусна преднина от пробив, но след 4:4 спечели два поредни гейма, за да спечели срещата. За влизане в основната схема Томова ще играе срещу испанската тенисистка Альона Болсова.

Междувременно стана ясен и жребият за Григор Димитров в Рим - чака го Новак Джокович още във втория мач.