Три медала за старозагорската шахматистка Фабиана Костадинова

18 август 2020, 15:56 часа • 1450 прочитания

Три медала - златен медал на блиц, сребърен на ускорен шах и бронзов медал на класически шах, спечели Фабиана Костадинова на  държавното индивидуално първенство по шахмат при децата между 8 и 10 години, което се проведе този уикенд в Априлци.

Възпитаничката на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ стартира колебливо в класическия шахмат при момичетато до 10 години, но постепенно си върна формата да печели. „Фабиана показа отново, че е талант и прекъсването не й се е отразило“, заяви треньорът Боян Тонков.

Следващото изпитание пред талантливата шахматистка Фабиана е на 23 август, когато започва открит турнир по шахмат в Тетевен.

Отлично се представиха на държавното индивидуално първенство още двама представители на шахматен клуб „Траяна 2011“. Гинчо Гочев спечели бронзови медали на класически шахмат и блиц при младежите до 20 години, а Никола Нешев, който се състезава в най-силната група - до 16 години, завърши на четвърто място.