"През последните месеци Криско идва и записва в нашите студиа, говорим си, но аз не знаех за това, което му се случва, и се шокирах от неговата изповед. Повечето от нас живеят в едно полуанестезирано състояние всеки ден, без да си дават сметка какво се случва в живота на другите". Това каза музикалният продуцент Саня Армутлиева в ефира на bTV, която вече е посланик на фондацията на Криско "Слънчеви деца 2024".
"Той ми е приятел от много години и абсолютно честно и моментално реагирах и вече съм посланик по молба на Кристиян и по моя лична воля. Приветствам неговото говорене, според мен то създаде енергия в обществото, приповдигане на духа. Хората имат нужда някъде да канализират своята енергия и желание за доброта и човечност. Мисля, че една такава инициатива трябва и може да стигне далеч. Лично аз ще направя всичко възможно", добави Армутлиева.
Фондацията
Припомняме, че с пост в социалните мрежи рапърът и продуцент Криско разкри, че второто му дете е със Синдром на Даун и направи публична мисията си като баща - да създаде по-добър свят за сина си и за другите слънчеви деца. Той заяви намерението си да създаде най-големия детски център на Балканите.
Снимка: Stanislava Armutlieva/Instagram
По думите на Саня Армутлиева центърът от една страна ще даде интеграция на тези хора и ще помогне на семействата им, но ще осигури и тяхното адекватно лечение. "Те имат нужда от всякакви специалисти – логопеди, специални учители, специалисти по зрение, слух, физиотерапевти. Трябват дори машини, които да помагат в тази посока. Кристиян е предвидил в този център да има комерсиално крило, за да може да се самофинансира. Доколкото знам в момента има изключително голямо желание от организации, бизнеси и конкретни хора да помогнат. Нашата задача сега е тази енергия да не бъде оставена да залинее и да я държим, докато това се случи", коментира музикалният продуцент.
Още: Криско на среща в Столична община: Има ли надежди за детския център за деца със специални нужди?
Според Армутлиева изключително важно е да продължи да се говори по темата и инициаитвата да достига до все повече хора. "Българското общество има нужда от разговор за отношение към различните, това е един доста оздравителен процес. Мисля, че подобни инициативи на хора, които са се докоснали до предизвикателствата на този свят и с участието на медиите могат да ни държат нащрек, защото това може да се случи в живота на всеки. Не е нужно директно да си афектиран, за да можеш да помогнеш и да дадеш част от собственото си време и живот", смята тя.По думите ѝ на първо време хората със Синдром на Даун имат нужда от добра комуникационна среда.