Новият Управителен съвет на Национален младежки форум (НМФ) представи своята програма за управление и основни приоритети на работа пред структурата. На конференцията присъстваха и представители на младежки организации, членуващи в НМФ. Те споделиха конкретните си цели от Работния план за новия мандат и Стратегическите приоритети, всички част от една по-голяма картина – визията за младите хора и техните интереси и стремежът устойчиво да се възстанови младежкия сектор след пандемията.
Основните сектори на работа в настоящия мандат на НМФ са:
- силни младежки организации - подсилване на мрежата от структури в страната;
- младежко включване и овластяване - изготвяне на карта на активните младежи в страната и работа в сътрудничество с Националното сдружение на общините на Република България;
- младежки права - анализ на състоянието им и подобряване на информираността по темата;
- младежка работа - популяризиране на платените и доброволните работни дейности на младите хора.
Новите младежки лидери припомниха, че председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви настоящата 2022 година като Европейска година на младежта и отбелязаха, че клишето "младите хора са бъдещето" не е вярно, тъй като "младите хора са настоящето". Националният младежки форум настоява институциите и властимащите да обръщат повече внимание на младите хора, на които им предстои да вземат важните решения съвсем скоро.
Новият Управителен съвет с председател Мирослав Цеков бе избран през декември 2021 година.
Национален младежки форум е най-голямата младежка платформа в България, която обединява в състава си 44 младежки организации от цялата страна. НМФ е пълноправен член на Европейски младежки форум и активен партньор на национални и европейски институции в изграждане и застъпничество за младежки политики. Те са и националния младежки съвет на България. Мисията им е да представляват интересите на младите хора в България и техните нужди, извеждайки на преден план значението и важността на младежките организации, тяхното развитие и участие в социалните и обществено-политически процеси и да осигуряват ефективен структурен диалог чрез сътрудничество със съответните заинтересовани страни и институции, взимащи решения в младежката политика.