Снощи депутатите във Великобритания гласуваха против твърд Brexit и съвсем естествено това е основна тема и в родния печат. На Острова става все по-интересно; но ще отделим нужното внимание и на важните новини от България.
Правителството даде поредните 3 млн. лв. за противодействие на засиления миграционен натиск, който уж бе сведен до нула", пише "Сега". Така сумите, давани на вътрешното министерство по тази линия през последните 10 години, надхвърлиха 100 млн. лв. Страната ни не похарчи толкова пари за присъединяването си към ЕС и НАТО, взети заедно, разкрива медията. Определено и влизането в Шенген ще ни бръкне дълбоко в джоба.
В свой подробен обзор "Труд" обръща сериозно внимание на Закона за горивата. Медията акцентира на думите на икономическия министър Емил Караниколов, че анализ на Комисия за защита на конкуренцията показва конкретни текстове в закона, които водят до липса на конкуренция в сектора. Той визира изискването в Наредба №Н-18 касовата бележка да съдържа покупна цена на горивото без акциз и ДДС, което би могло да засегне конкурентната среда на пазарите на едро и дребно на търговия с горива. Променяме законите, но не и наредбите, звучи като нонсенс.
Великобритания може да бъде изправена пред дълго отлагане на Brexit, ако депутатите не успеят да договорят път напред през следващите дни, пише "24 часа", позовавайки се на думите на британския премиер Тереза Мей. По думите ѝ по-голямо отлагане ще означава, че Великобритания без съмнение ще трябва да участва в изборите за Европейски парламент през май. Драмите околко Brexit продължават.
Вестникът се спира на отчета на шефа на Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобито имущество (КПКОНПИ) Пламен Георгиев при представянето пред депутатите на първия годишен доклад на новия антикорупционен орган. Според него при повече от 700 от декларациите на лица, заемащи висши държавни длъжности за миналата година има или пропуски, или несъответствия. Не че сме очаквали друго.