Маями би Далас с продължение, Оклахома падна вкъщи

03 януари 2013, 12:30 часа • 6813 прочитания

Отборът на „Маями Хийт” успя да се справи като домакин с тима на „Далас Маверикс” със 119:109, но за целта трябваше да премине през продължение.

Шампионите изоставаха с шест точки три минути преди края на редовното време, но успяха дори да поведат със 103:101 след тройка на Шейн Батие, преди лидерът на „Маверикс” Дирк Новицки да изравни със стрелба с отскок и да прати срещата в продължение.

Повратният момент в продължението, който осигури и победата на действащите шампиони в НБА, беше серията им от 7:0 точки в първите минути на допълнителното време.

За „Хийт” номер едно беше Леброн Джеймс с 32 точки, 12 борби и 9 асистенции – само едно повече завършващо подаване и той щеше да запише трипъл-дабъл. Дуейн Уейд вкара 27 точки и направи 10 борби, а Крис Бош добави 17 точки. За „Маверикс” О Джей Мейо реализира 30 точки.

Победата оставя „Маями” на първо място в Източната конференция с баланс от 22 победи и 8 загуби, докато „Далас”, които бяха шампион на НБА преди две години, са едва 12-ти на Запад с баланс 13 победи и 20 загуби.

Оклахома пада вкъщи

Изненадата на вечерта обаче се оказа поражението на временния лидер в НБА – „Оклахома Сити Тъндър”. Гръмотевиците паднаха с 93:110 от „Бруклин Нетс”, при това като домакин.

„Оклахома” си изпатиха след като позволиха на „Бруклин” да дръпнат с 23 точки след първото полувреме и въпреки че изравниха до 85:85, „Нетс” направиха серия от 10:1 точки и грабнаха победата. Гостите показаха впечатляващ процент на стрелба от игра – цели 58.1 на сто за първото полувреме, а след 85:85 нанизаха общо 25 точки при само 7 за домакините, които традиционно играят страшно силно в последната четвърт.

Фантастичен мач за гостите изигра Джо Джонсън, който вкара 33 точки, а Брук Лопес добави 25. За „Оклахома” Кевин Дюрант записа 27 точки, Ръсел Уестбрук добави 26, а Серж Ибака се отчете с 14 точки.

"Оклахома" са първи в Западната конференция и НБА с 24 победи и 7 загуби, а "Бруклин" са седми на Изток с баланс 17 победи и 15 загуби.