Красимир Анев на 11-то място в спринта на световното по биатлон

09 февруари 2013, 15:58 часа • 9580 прочитания

Българинът Красимир Анев постигна страхотен успех на световното първенство по биатлон в Нове Место, като завърши на 11-та позиция в дисциплината "спринт". Това е най-доброто класиране на световно на Анев при мъжете.

Анев със сигурност ще участва в преследването, а за отличното му представяне решаваща се оказа стрелбата - Краси не сбърка нито веднъж в десетте си изстрела и завърши на само 48,3 секунди зад шампиона Емил Хегле Свендсен.

Свендсен взе девети златен медал от световни първенства по биатлон. Норвежецът направи една грешка, но успя да грабне победата пред лидера за Световната купа Мартен Фуркад, който също сбърка веднъж и остана на 8,1 секунди зад победителя. Трети се класира Якоб Фак, който също като Анев нямаше пропуск на огневия рубеж и остана на 11,2 секунди зад Свендсен.

Другите българи, които участваха в дисциплината, се класираха след 40-то място. Владко Илиев е 43-ти, Мирослав Кенанов е 70-ти, а Михаил Клечеров - 91-ви.