"Ако сте болен от коронавирус, сте поставен под карантина и 14 дни не трябва да напуснете мястото на карантиниране.
Но какво се случва, когато съпругата ви, която е поставена под карантина само като контактно лице, трябва по задължително лекарско предписание да посети болнично заведение за преглед?
Звъните в МВР, в районното, откъдето са ви се обадили за да ви информират, че ще ви държат под наблюдение, дали спазвате карантината.
Когато се обадите на районния инспектор и му опишете, че трябва да напуснете мястото, където сте карантиниран, за да посетите болнично заведение, отговорът, който получавате:
Ами не знам, обадете се в РЗИ, аз мога само да констатирам нарушение и да Ви съставя акт за нарушението.
Звъните в РЗИ и първото, което Ви питат след като предоставите своето ЕГН:
- Обадихте ли се в районното?
И при отговор “Да, но оттам ми казаха да се обадя на Вас”, следва едно суетене, издирване на телефон, на който да се обадите. Случайно или не, телефонът, който ви се предоставя, е изключен", разказва икономистът Пламен Данаилов във Фейсбук.
"Чрез лични контакти и помощ от приятели и познати достигате до телефона на Регионалния Епидемиологичен инспектор.
И ако си мислите, че това е всичко, не - не е!
Отивате в болницата, настаняват Ви в Ковид отделението, правят Ви необходимите изследвания, но се оказва, че не могат да направят ПСР тест, с който да докажат дали съпругата ви има Ковид или не, и затова се налага утре да отидете още веднъж, като Ви препоръчват, ако няма кой да те докара, да си хванете такси!?!?!?
Близо една година след избухване на пандемията да няма ясно разписан протокол за действие, който да е лесно и общодостъпен за всички е меко казано абсурдно!
Да се налага да посещаваш 2 пъти болнично заведение, за да се установи дали си болен от Ковид е още по-абсурдно!
Толкова ли е трудно да живеем нормално???"
Още: Разказ за една болница - кулминацията на система в колапс, сметката за която ще платим всички ние