Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Икономист посочи впечатленията си от експертите около Слави Трифонов

27 февруари 2021, 13:04 часа • 75343 прочитания

"Изгледах представянето на експертите на Слави. Да започна с позитивните впечатления. Като майстор на шоуто, Слави се беше постарал и това да стане шоу. Нали PR-те казват, че 85% от хората решават дали да ти гласуват доверие според как изглеждаш и говориш, само 15% се вълнуват какво точно казваш.

Особен акцент имаше в биографичното представяне на иначе преобладаващо непознати за мен експерти. Голяма част от времето беше отделено за титли, звания, степени и длъжности за демонстрация на експертизата", пише икономистът Енгений Кънев в социалната мрежа Фейсбук.

"Също добро впечатление ми направи, че голяма част от експертите бяха завършили в чужбина, т.е вероятно е да са се върнали в България заради политиката.

Трето, че повечето са в млада или зряла възраст, малцина са възрастни хора ( което само по себе си не е лошо, но често върви с остарели представи за света).

Четвърто, че излъчват интелект, което разкрива потенциал за успешен политически маркетинг с “таланта на народа” по време на кампанията.

Това, което не ме впечатли бяха тезите и начина на тяхното представяне. Стилът беше декларативен, с много пожелателно мислене и с минимална, ако въобще имаше някаква конкретика. Но пък имаше изобилие от намерения, планове, стратегии , програми. Това от което страдат партийните заявки по принцип. Винаги какво, никога как.

Наред с опитни експерти като Хиновски (енергетика) и Радулов (МВР) имаше доста заявки, издаващи познания по принцип, но не и на проблемите на секторите, особено в контекста на правото на ЕС. (Примерно болниците са стопански единици според правото на ЕС, чийто статут трябва да бъде премахнат, т.е непознаване на проблема).

Имаше и тъжни картинки като експертите по право - които макар и да изглеждат професионалисти - им се налага да облекат в разум безумни идеи като прекия избор на главен прокурор. Сякаш не може Статуквото да си го издигне и пряко избере.

И разбира се - проблемът със Сарайския модел не е назован, явно се подразбира, че мажоритарните избори ще го премахнат.

Или затвърдят?

Мисля, че като цяло представянето е добър урок за опозиционните партии да се поограничат с критиките си на властта и да направят вече своята позитивна заявка защо трябва да гласуваме за тях."

Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес