Байерн взе трофея "Ауди Къп"

02 август 2013, 10:09 часа • 5093 прочитания

Отборът на "Байерн Мюнхен" спечели с 2:1 срещу "Манчестър Сити" на финала на "Ауди Къп" и триумфира в надпреварата. "Гражданите" успяха да поведат в резултата, но европейският клубен шампион стигна до пълен обрат, пише football24.bg.

Новото попълнение Алваро Негредо изведе "Сити" напред в резултата в 61-ата минута, след перфектна контраатака на "гражданите" и грешка на Данте. Само пет минути по-късно Томас Мюлер изравни от дузпа, а в 72-ата минута Марио Манджукич донесе победата за своя тим.

След мача треньорът на "Байерн" Хосеп Гуардиола заяви, че отборът е готов за новия сезон. Според испанския специалист засега проблемите са единствено в защита, където се допускат повече опасности за противника, отколкото трябва.