2:1 - щастливият резултат за Италия и Испания в Купата на конфедерациите

17 юни 2013, 10:41 часа • 7473 прочитания

Гол на Марио Балотели малко преди края донесе успеха на Италия над Мексико с 2:1 в мач от група А на Купата на конфедерациите, докато Испания също започна участието си на турнира с победа - 2:1 над Уругвай, предаде БГНЕС.

На стадион "Маракана" в Рио де Жанейро ветеранът Андреа Пирло отбеляза своя мач номер 100 за националния отбор с точно изпълнение от свободен удар в 27-та минута, с което изведе скуадра адзура напред в резултата. Само след 7 минути обаче Мексико изравни, като автор на гола ба Хавиер Ернандес от дузпа. Наказателният удар стана факт след глупаво загубена топка от Бардзали и негов фаул. Възпитаниците на Чезаре Прандели все пак стигнаха до трите точки благодарение на гол на Марио Балотели в 78-та минута. В следващия си мач Италия се изправя срещу Япония, докато Мексико ще срещне домакина Бразилия.

В първи мач от група В на турнира световният и европейски шампион Испания записа победа над Уругвай с 2:1. Ла фурия поведе в 20-та минута, когато Лугано си отбеляза автогол, а малко след това нападателят на "Валенсия" Роберто Солдадо удвои резултата. Две минути преди края Луис Суарес вкара красиво попадение от пряк свободен удар, но това бе всичко, до което играчите на Уругвай стигнаха и в крайна сметка Испания победи с 2:1.