Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бизнесът трябва да се трансформира, за да оцелее

17 март 2015, 10:55 часа • 26359 прочитания

Според данни на IDG Enterprise, 56% от малките и средните компании в световен мащаб планират или вече са внедрили в своите бизнес процеси Big Data технологии. Прогнозите са през 2015г, пазарът да достигне 16,9 милиарда долара.

"Дигиталната трансформация на бизнеса се случва днес. Все повече фирми използват BigData (големи масиви от данни), на базата на които създават по-добри продукти и услуги, несравнимо по-успешни продажби и обслужване на клиенти, правят иновации и оптимизират маркетинг и рекламни бюджети" казва Пламен Русев, сериен предприемач, инвеститор в тех компaнии и основател на световната серия от събития Webit, част от които е CEEDS '15 на 21 - 22 aприл в София.

Най-голямата разлика между стандартните маркетингови проучвания, познати ни до момента, и “големите данни” е всеобхватността, която “големите данни” предлагат – от история на покупките и CRM данни до информация от социалните мрежи. Водеща е нуждата от анализ на оперативните данни, данните за поведението на потребителите онлайн и анализ на транзакциите от системите за продажби. Това е и причината поради, която бизнесът, който ги внедрява става все по конкурентноспособен, докато другите губят пазарни позиции.

"Големите данни" маркетинг и рекламни технологии и как те подпомагат развитието на малкия и среден бизнес са само част от акцентите на седмото поредно издание на CEEDS by Webit, което тази година ще се състои на 21 и 22 април в София. Най-голямото събитие за дигиталните, технологични и медия/рекламни пазари поставя фокус върху Централна и Източна Европа, а акцентът тази година ще бъде бъдещето на Европа и региона - специален гост на събитието и участващ в програмата тази година ще бъде Вицепрезидента на Европейската Комисия и Комисар Единни дигитални пазари – Андрус Ансип, заедно с още над 100 от най-известните имена в технологичната, дигиталната, маркетинг и стартъп сцена.

"В България все повече професионалисти разбират, че това, което са правили с програми като Ексел и други е далеч от нуждите им днес. Възможността да работиш и анализираш огромни масиви от информация, в повечето случаи в най-различни формати води до много безсънни нощи на мениджъри от най-различни нива и направления в една фирма и няма да става по-лесно. За това идват на помощ технологичните решения, и както преди 7 години много малко хора в България, разбираха за какво говорим, когато казвахме диджитъл, така днес има нужда да говорим и обясняваме както и дигитална трансформация и как тя прави всеки бизнес много по ефективен, конкурентен и успешен. Защо едни фирми се появяват на пазара и стават най-големите и успешни и защо други просто изчезчват. CEEDS'15 в София е за бизнесът, който не само, че не иска да изчезне, а иска да бъде сред най-успешните - независимо дали става дума за банки и финанси, здравеопазване, фармация, бързооборотни стоки, автомобилна индустрия или друго. Независимо дали говорим за най-голямата фирма или за малък и среден бизнес - зъболекари, адвокати, търговци на дребно и други" казва Пламен Русев.

Сред лекторите с управляващ директор, Cisco EMEA, глобален директор иновации и IoT на SAP, вицепрезидент потребителска сигурност на F-secure, Директор ЕМЕА Intel Capital, президент  и изп. директор на BitTorrent, директор облачен евангелизъм в Microsoft, основател и CEO на Meltwater Group / MESTghana, топ мениджъри от Google, Forbes, Experian, Philips, MEC Global, Group M, Socialmantic, Criteo, Akamai, Gfk, RadiumOne, SuperHosting.bg и много други.

Tech Summit, Marketing & Innovation Summit, стартиращи компании и инвестиции ще бъдат трите основни сцени на събитието и тази година, а паралелно на тях в програмата са включени редица уъркшопи, няколко събития на технологични и дигитални компании. Предвидена е и “Академия за вирусни кампании” (GoViral Academy), в чиито различни  тракове, създателите на съдържание (предимно видео), рекламодатели и  разработчици ще получат практични насоки за това как да създадат вирусно съдържание  и как да го монетизират.

Билети за събитието може да откриете на официалния сайт http://webit.bg/. Местата са ограничени.

За световната серия събития Webit:

Световната серия събития Webit e създадена от Пламен Русев, български сериен предприемач и инвеститор. Заедно със съпругата си Аниела Русева и международния им екип само за 6 години те наложиха събитията Webit сред най-престижните и влиятелни форуми за дигиталната икономика и като единица мярка за най-високо ниво място за среща на световни технологични, дигитални, маркетинг, рекламни и медия експерти. Наред с това тяхната фондация Webit Ambassadors Foundation подпомага предприемачи от цял свят, като предоставя маркетинг ресурси, менторинг, и създава  възможност за младите и иновативни компании да се свържат с инвеститори, медии и корпорации. През 2014 над 1600 стартиращи компании кандидатстваха за този грант, от които 180 бяха избрани.

Първото Webit събитие се състоя в София през октомври 2009 година. Днес събития Webit се провеждат в Истанбул, Турция; Дубай, Обединени Арабски Емирства; София, България, а предстоящи са събития в Китай и Индия.

Над 400 от най-известните технологични, дигитални, медия и  реклами световните лидери презентират годишно в рамите на събитията Webit, а общо над 15'000 са посетителите на събитията в цял свят, като броят им расте ежегодно. За последните 6 години събитията Webit са посрещнали над 40 000 посетители от над 110 държави. Световните медии, представители на най-големите корпорации и топ инновативните предприемачи определят събитията Webit като събития без аналог за пазарите, в които се провеждат, а именно Централна и Източна Европа, Близкия Изток, Африка и части от Азия.

Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес