Пилешкото месо се приготвя бързо и лесно. Дори домакините с липса на кулинарни умения могат да се справят. Освен това този продукт е достъпен и здравословен продукт, той е неизменна част от диетата.
Но не всички домакини обичат да пържат пилешко филе в тиган, вярвайки, че е невъзможно да го приготвите по такъв начин, че да остане сочно.
С кората от този плод пилешкото никога не става сухо
Готвачите знаят, че това е лесно да се направи, но мнозина допускат грешки в процеса на готвене. Най-често тези грешки са свързани с пропускане на мариноването и слагане на месото в студен тиган.
2 грешки при приготвянето на пилешко
Много домакини пропускат мариноването, а крайният резултат е сухо и безвкусно ястие независимо дали се пече или пържи. Именно марината прави филето не само по-меко и вкусно, но и позволява да получите сочно лакомство. Мариноването е необходимо, за да придаде на птичето месо допълнителен аромат и вкус. Идеалната марината за домашни птици е нерафинирани масла или ферментирали млечни продукти с добавка на билки, подправки и зеленчуци. В тази марината птицата може да престои до 24 часа.
Не дръжте птицата в активна (киселинна) марината твърде дълго, така че да загуби вкуса си или да стане прекалено солена или прекалено кисела.
Пулпата от плодове като смокини, ананас и киви може напълно да превърне месото в неядлива памучна вата за няколко часа, тъй като съдържа ензими, които могат да омекотят мускулните влакна. Затова не мариновайте това месо в пулпата на тези плодове повече от 1 час.
Натрошете подправките или сухите билки в хаванче и ги втрийте в месото 1 час преди готвене.
Ако приготвяте цяло пиле, можете да поставите връзки пресни билки и цял лимон в кухината на птицата или да смесите натрошени билки и подправки с масло или зехтин и да намажете птичето под кожата, като внимателно я отделяте от месото с пръсти .
За да добавите вкус, можете да напълните птицата с чесън или розмарин. За целта направете малки разфасовки върху трупа с нож. Нарежете обелените скилидки чесън на 4 части и пъхнете в разрезите заедно с отделените от дръжките цели листа розмарин.
Можете да използвате различни рецепти за маринати, например с кефир или минерална вода.
Не слагайте филето в студен тиган. Когато готвите, трябва да имате предвид, че този съд трябва да е добре загрят. Това е необходимо, за да се „запечатат“ соковете вътре в месото. Препоръчва се филето да се запържи на умерен огън. Процесът на топлинна обработка не трябва да отнема много време. Достатъчно е парчетата да се пържат не повече от 10 минути.
Още: Учени: Спрете да ядете тези части от пилето