На 14 юни ще отпразнуваме една година, откакто това правителство даде оставка. То я даде преди една година, но след това 365 дни продължава да агонизира. Това каза активистът на „Протестна мрежа” Теодор Михайлов.
Още: Двама се бият за шеф на КЕВР, един е кандидатът за НЗОК
Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа
В момента г-н Бареков се опитва да използва прокуратурата, за да сплашва активисти на „Протестна мрежа”. Той е подал сигнал за, един вид рекет, срещу г-жа Антоанета Цонева, защото тя казва, че при „България без цензура” има съмнение във финансирането. ББЦ използва 47 хил. наблюдатели за евроизборите – направете сметката по колко им се плаща за подготовка, защото те трябва да знаят какво трябва да правят, какви са правата им. Съмненията за пране на пари в случая трябва да се разследват, твърди блогърът Асен Генов, също част от „Протестна мрежа”.
В сигнала ни срещу г-н Цветан Василев, г-н Делян Пеевски и г-н Николай Бареков има данни, че Пеевски е имал достъп до класифицирана информация, без да може да получава такава. Има данни и за имоти в офшорни зони, данни за спрени сигнали и разследвания и това всичко трябва да се види от държавата, каза Генов.
Според мен е притеснително, че сега се „подходжа преференциално” само срещу един от трима – срещу Цветан Василев, посочи Асен Генов. Надявам се, че държавното мнение ще подходи и разследва всичко и около Пеевски, и около Бареков.
Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Припомняме, че вчера, 11 юни, част от ръководството на Корпоративна търговска банка се яви на разпит заради подадения сигнал от "Протестна мрежа" срещу Цветан Василев. Той самият не е бил при разследващите, защото е пътувал в чужбина.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Аз съм на мнение, че точно заради „войната” между Пеевски и Василев правителството пада, каза Михайлов. Имам проблем с това как се управлява, а не кой управлява – не може банкерите да се правят на политиците, добави той.
Нямам никакви проблеми да се сменят правителства, докато се научат как да управляват. Италия 68 години е република, 60 правителства има. Белгия седя две години без правителство. Така че това е – когато някой не се справя, трябва да бъде сменян, завърши Генов.