Парламентът прие нов правилник за работа в условията на извънредно положение, но това отново не стана единодушно.
Един от най-важните аспекти е, че няма да има редовни ваканции – великденска и лятна (през август). А що се отнася до най-важният аспект от работата, т.е. присъствието в пленарна зала, при разискванията е препоръчително присъствието на най-много 25% от депутатите. Освен това, само за 24 часа може да се дават писмени предложения за корекция и допълнение на закони, гласувани на първо четене и преди да бъде гласуван на второ четене – първо в комисия, след това и в пленарна зала. Законопроектите пък минават само на една комисия – водещата. Гласува се и наведнъж - първо се минава през всички точки на дневния ред в пленарна зала, след това, но не по-рано от 30 минути, се гласува. Гласува се на две групи, които влизат една по една в залата. Чак след това резултатите се обобщават, дават се на председателя на парламента и той ги съобщава.
От БСП, чрез депутата Кристиан Вигенин, обявиха, че не подкрепят – защото се запазва принципът парламентът да се свиква реално само след инициатива на председателя на парламента Цвета Караянчева и защото няма парламентарен контрол. Гледната точка се заключва с това, че като няма парламентарен контрол, няма никакъв контрол върху дейността на правителството, докато има извънредно положение.
„Ако г-н Вигенин и неговите колеги се чувстват най-мразени за всички времена, нека не ни слага под общ знаменател”, отвърна му лидерът на „Воля” Веселин Марешки, който си пожела: „Недай си Боже да видим как някога пак управлявате” и добави, че се чувства „много обичан”. Марешки де факто поиска да се работи на ниво „минимална пенсия – 250 лева” и дори да се връщат заплати, за да се помогне на българския народ.
Йордан Цонев от ДПС пък критикува, че БСП не са възприели възможността за дистанционно гласуване, макар някои конституционалисти да били казали, че може при определени обстоятелства. И добави, че няма законова хипотеза какво се случва, ако например 121 депутати се разболеят от COVID-19 и трябва да бъдат 28 дни под карантина.
В крайна сметка, със 119 гласа "за" и 54 "против" промените в правилника бяха приети. Последва нов скандал, защото Георги Свиленски от БСП се оплака, че на председателски съвет било решено едновременно да присъстват най-много половината депутати от група, а от управляващите били повече.