Механичният подход последните 10 години за решаване на проблема с некомплекта в армията няма да промени съществено нещата.
Още: Двама се бият за шеф на КЕВР, един е кандидатът за НЗОК
Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа
Това мнение изрази Кольо Милев по време на дебатите по Закона за отбраната и въоръжените сили.
По думите му увеличението на пенсионната възраст и възрастта за приема на войници, ще усили тези опасни последици", обърна внимание още Кольо Милев.
"На първо място застаряването на армията ще стане необратим процес и ще изисква впоследствие крути решения, нови промени в плана за развитие на въоръжените сили до 2032 г., които ще се приемат негативно от военнослужещите и обществото като цяло. Нужни са други решения, които не се предлагат в законопроекта", коментира още Милев.
Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
"На второ място ще задълбочат противоречията между млади и стари, между хора на високи длъжности, получили право на пенсии и на такива, на които се увеличава възрастта за пенсиониране. Изгубилите надежда ще продължават да напускат армията и некомплекта ще се увеличава", каза ген. Милев, цитиран от Фокус.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Според него на трето място се нарушава основното правило, че всички в армията и отделните колективи са равни. Стана ясно, че ПГ на "БСП за България" ще се въздържи на първо гласуване от приемането на предложените промени в Закона за отбраната и въоръжените сили.