Ако „Атака” искат да се гледат тези изключително важни точки - за земята и за нелегалните емигранти, не се регистрираме, стават точки и гледаме, защото те са важни за цялото общество. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде „Фокус”.
От групата на „Атака” предлагат в дневния ред да се обсъждат удължаване на мораториума за купуване на земеделска земя от чужденци и затваряне на границите, за да се спре бежанският поток от Сирия.
„Много ми е интересен Волен Сидеров – те всеки ден ги предлагат тези точки, и се подиграват с тях. Това са най-злободневните теми. Нямам контакт с „Атака”, но им предлагам – да не се регистрираме двете партии, докато не стане първа точка. Ако те са искрени, че искат първа точка – не се регистрираме, не работи парламентът. Преместват я като първа точка в дневния ред, регистрираме се и ги разглеждаме”, коментира Борисов.
Ще изчакаме за вота, заяви още Борисов. „Вотовете са много важно нещо, това си е парламентарен инструмент. Много от моите колеги и аз съм на това мнение, че трябва много да се активизираме на тези теми - продажбата на земя на чужденци, бежанците. Те са такива, че след това няма оправяне. Ще изчакаме за вота. В парламентарното време и след седмица две е същото”, заяви Борисов.
„Законът за продажба на земя може да мине в Брюксел. Изисква да отидеш, да им кажеш какъв е проблемът, да познаваш премиерите, ние сме външна граница на ЕС. Същото говоря за Южен поток. Така както действат, ще объркат и Южен поток”, коментира лидерът на ГЕРБ. „Началото на проекта се отлага, защото трябва да се отиде в Брюксел, а там се влиза през парадния вход, Орешарски да убеди хората, че трябва да се направи първа копка и да строят, ако ще строят. Но виждате, че инвестициите тук са много по-малко от миналата година по това време. Безработицата мина 13 процента. Сиреч това правителство, което гръмко ни обвиняваше, че не създаваме работни места, напротив, те повишават безработицата. За основните неща буквално излъгаха – че ще повишават данъците за социалната сфера, какво става с АЕЦ „Белене” – 14 милиона похарчиха за референдум”, каза още Борисов.