Волейболистите ни съкрушиха домакините

29 юли 2012, 13:07 часа • 1493 прочитания

Българският национален отбор по волейбол спечели първия си мач на Игрите в Лондон, след като спечели с 3:0 гейма срещу Великобритания. Възпитаниците на Найден Найденов взеха отделните части на 18, на 20 и на 24 точки. Срещата бе дебют за съперника на българите на Олимпийски игри.

Първите два гейма нашите взеха сравнително лесно. Повече затруднения изпитаха в третия, който домакините водеха до средата. В крайна сметка обаче българите демонстрираха самочувствие и успяха да вземат и третия победен гейм.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: Бен Пайпс, Джейсън Халдейн, Марк Плотичър, Андрю Пинк, Марк МакГивърн, Кристофър Ламонт - Дейниъл Хънтър-либеро
Старши-треньор: Хари Брокинг

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Валентин Братоев, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов

Редактор: Сияна Любомирова