Злато и сребро за България от Европейското по бокс! (СНИМКИ)

20 октомври 2024, 20:58 часа • 587 прочитания

Радослав Росенов донесе на България първа титла от Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в зала "София"! Друг наш представител - Уилиам Чолов, отстъпи пред украинеца Джамал Кулиев и се задоволи със среброто в категория до 75 килограма.

Радо Росенов е шампион на Европа!

Във финала при 60-килограмовите 20-годишният Росенов надви арменеца Артур Сахакян с пълно съдийско единодушие. Първият рунд премина предпазливо и за двамата състезатели. Все пак българинът имаше аванс от 3:2 гласа. Във втората част Радо Росенов показа много по-активна и разнообразна игра, което спечели вота на четирима от съдиите. В заключителния рунд на мача Сахакян опита да направи обрат, но това даде още повече шансове на родния боксьор, който напълно убеди реферите, че заслужава титлата.

ОЩЕ: Съперникът на Кубрат Пулев се сравни със Спиди Гонзалес

Уилиам Чолов

Сребро за Уилиам Чолов

Малко по-късно Уилиам Чолов стана сребърен медалист. Той загуби от Джамал Кулиев с 1:4.  В първия рунд зрителите в столицата видяха атрактивен бокс с много точни попадения, повечето от които дело на украинеца. Втората част премина спокойно, а в третата българинът потърси нокаут. Той дори отвори аркада над дясната вежда на съперника си и взе рунда с 3:2. За повече обаче нямаше сили.

Това беше трето отличие за страната ни, след като ден по-рано Румен Руменов завоюва бронзов медал при мъжете до 67 килограма (подробности четете в линка).

Поздравления! Радо Росенов е шампион на Европа 🇧🇬💯🥇 Перфектен Радо Росенов е шампион на Европа. Националът ни спечели...