Владимир Илиев с два триумфа на Балканската купа по летен биатлон

11 септември 2023, 23:04 часа • 2780 прочитания

Владимир Илиев триумфира и в двата старта от Балканската купа по летен биатлон, която се проведе през уикенда в Банско. Българинът допусна една грешка в спринта и четири в преследването, завършвайки на първо място и в двете дисциплини.

Михаил Усов от Молдова спечели два сребърни медала в отделните стартове, а Антон Синапов завоюва две бронзови отличия - в спринта и в преследването.

При жените шампионка и в двете дисциплини стана Алина Стремус от Молдова. Мария Здравкова грабна две сребра, а Даниела Кадева завърши трета в спринта и в преследването. При девойките пък намиращата се в страхотна форма Лора Христова бе безапелационна. Родената в Троян състезателка наскоро спечели 3 титли от Световното първенство по летен биатлон в Осърбле (Словакия).