Ужас в Париж: Световен рекордьор загуби съзнание след тежък удар във финала на 3000 метра стипълчейз

08 август 2024, 13:03 часа • 1129 прочитания

Ужасяващ инцидент беляза финала на 3000 метра стипълчейз на Олимпийските игри в Париж. Световният рекордьор в дисциплината Ламеча Гирма от Етиопия загуби съзнание, след като се удари много лошо в пистата по време на финалната обиколка на надпреварата.

Гирма удари лошо главата си

Ламеча Гирма бе един от фаворитите за спечелване на златен медал в дисциплината 3000 метра бягане с препятствия. Именно той бе един от лидерите във финалното състезание. На предпоследното препятствия обаче етиопецът се препъна и се свлече на пистата и изгуби съзнание.

Етиопецът е дошъл в съзнание и е закаран в болница

На помощ на световния рекордьор веднага се притекоха медицински екипи, които му сложиха обездвижваща шина на врата и го изнесоха с носилка. В последствие Гирма е дошъл в съзнание, но е закаран в близка болница, за да му бъдат направени обстойни медицински изследвания. Шампион на 3000 метра стипълчейз стана мароканецът Софиан ел Бакали.

ОЩЕ: Любовта и спорта се събраха на стадиона в Париж: Лекоатлетка изненада с рекорд и предложение за брак (ВИДЕО).