Страхотно: България взе втори медал от Световното по бокс за юноши и девойки

30 ноември 2023, 14:59 часа • 4811 прочитания

Страхотна спортна новина пристигна днес от Ереван, след като България завоюва втори медал от Световното първенство по бокс за юноши и девойки, което се провежда в арменската столица. Отличието на страната ни бе донесено от Янко Илиев, който се класира за полуфиналите на надпреварата в категория до 52 килограма.

Янко Илиев показа страхотна игра

В спор за място на 1/2-финалите на турнира Илиев постигна категоричен успех с 5:0 гласа над представителя на Пакистан Собан Рехман. Българският национал показа страхотна игра и не остави никакви шансове на съперника си. С класирането си на полуфиналите на Световното първенство по бокс родният състезател си гарантира минимум бронзов медал.

Отлично! И Янко Илиев с медал от Световното 💯🇧🇬 Страхотна новина от Ереван! България има вече двама медалисти от...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Thursday, November 30, 2023

Двама българи са на полуфиналите

Утре Янко Илиев ще се качи отново на ринга в опит да се класира за финал. Съперник на българина ще бъде представителя на домакините от Армения – Арен Харатян. Страната ни си гарантира и още един медал, след като Ангел Димитров също се класира на полуфиналите в категория до 50 килограма.

ОЩЕ: Братя Пулеви за Михайлов: Танците ще ги учим ли от него? Ние и без пиене се справяме добре